Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Berlin: tak blisko, tak niezwykły

2014-11-10 Informator

berlinStolica i jednocześnie największe miasto Niemiec, Berlin jest oddalone od Warszawy o zaledwie 600 kilometrów. To całkiem niewiele, jeśli weźmie się pod uwagę szereg atrakcji oferowanych w Berlinie. To miasto idealne na wypad weekendowy, jak i dłuższy pobyt.

Co dla turysty oferuje niemiecka stolica?

Przede wszystkim Berlin jest miastem bogatym w zabytki architektury. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli jest Brama Brandenburska pochodząca z XVIII wieku i będąca obecnie symbolem Pokoju i Wolności. Kiedyś jednak w tym miejscu stał Mur Berliński, który dzielił miasto na NRD i RFN. Do ważnych budowli zalicza się również wieżę telewizyjną przy Alexanderplatz, zwaną przez mieszkańców Wieżą Alexa. To najwyższy budynek w Unii Europejskiej osiągający wysokość ponad 386 metrów. Widok z samej góry robi piorunujące odczucie.

Oprócz zabytków i wielce ciekawych budowli Berlin charakteryzuje się ogromną ilością ważnych w świecie sztuki muzeów. Znajduje się ich tu 175. Muzeum Pergamońskie jest chyba najbardziej znane. Z kolei Muzeum Egipskie jest celem wycieczek wielbicieli sztuki, tu można na własne oczy zobaczyć Głowę Nefretete. Zwiedzanie tego obiektu pozwala zebrać niezapomniane wrażenia.Berlin to miasto sprzyjające rozwojowi kultury. Praktyczne codziennie odbywają się tu ciekawe wydarzenia czy koncerty.

Wiele osób przyjeżdża do Berlina, aby choć raz zobaczyć Ołtarz Pergamoński czy Głowę Nefretete. Miłośnicy aktywnej kultury odnajdą się na licznych koncertach i festiwalach. Bardziej wymagające osoby wybiorą zapewne operę berlińską. W stolicy Niemiec atrakcji jest niemało, dlatego też konieczna jest odpowiednia baza noclegowa, jaką stanowią bardzo zróżnicowane hotele w Berlinie.

Nocleg na każdą kieszeń

Aby zapewnić sobie spokojny odpoczynek, należy zawczasu pomyśleć o odpowiednim noclegu. Hotele w Berlinie oferują szeroka ofertę, od najbardziej luksusowych do najprostszych. Spośród najbardziej polecanych warto wspomnieć o 4-gwiazdkowym hotelu Nhow. Ten pierwszy hotel muzyczny znajduje się nad brzegiem Szprewy. Cena za standardowy pokój dwuosobowy oscyluje w przedziale między 500 a 750 zł za dobę. Jednak hotele w Berlinie są nie tylko luksusowe i nowoczesne. Znaleźć można również bardzo komfortowy hotel 3-gwaizdkowy Potsdamer Inn znajdujący się w samym centrum Berlina. Tu z kolei za pokój dwuosobowy należy zapłacić w okolicach 250 złotych.

Dość dużą popularnością cieszy się również 1-gwiazdkowy i bardzo tani Cityhostel Berlin, chwalony za świetną lokalizację. Tu za „dwójkę” podróżni płacą około 250 zł, natomiast za pokój czteroosobowy około 350 zł. Podróżni z łatwością znajdą odpowiednie dla siebie miejsce, ponieważ berlińskie obiekty noclegowe są bardzo urozmaicone. Jak widać znajdują się to designerskie i nowoczesne miejsca, jak również tanie, ale wygodne i schludne.

berlin

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free