Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Chorwackie wakacje

2015-06-03 Informator

Bryzę Adriatyku doskonale możecie poczuć wybierając urlop w Chorwacji. To właśnie tutaj Co roku przybywa tam wielu wczasowiczów rozkoszujących się wspaniałą pogodą oraz niezapomnianymi krajobrazami. Przybywają tu w poszukiwaniu odpoczynku, słońca a także atrakcji turystycznych, których tutaj z pewnością nie brakuje.

croatia

Spośród tysiąca niezwykłych miejsc możemy wybrać kilka tych najbardziej intersujących: Dubrownik, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Hvar, Rovinj, Korcula, Krk, Pula, Mljet czy Opatija.

Miasto Dubrownik nie bez przyczyny bywa nazywane „perłą Adriatyku”, w 1979 to zabytkowe stare miasto wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A turystów zachwyca przepiękną architekturą i niezwykłym klimatem. Wielu turystów decyduje się również odwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich. Znajdziemy tu zbiór szesnastu jezior (podziwiać tam możemy także aż 90 wodospadów). Woda ma tam niesamowicie piękne błękitno-turkusowe zabarwienie.

Swoje kroki warto skierować również na wyspę Hvar, która doceniona została ona przez słynny magazyn „Traveller” jako jedna z 10 najpiękniejszych wysp na całym świecie. Rovinj, miasto ze znaną starówką jedno z malowniczych miejsc w tym kraju na które w szczególności musimy zwrócić uwagę.

Miejscem odznaczające się słynnymi chorwackimi plażami jest Korcula, nie są one piaszczyste lecz zwykle kamieniste i żwirowe. Wypoczynek jednak równy jest wszystkim plażom świata, ciepłe morze i niezwykle turkusowe wody sprawiają, że widoki są naprawdę niezapomniane. Nie można zapomnieć także o Pula słynne zabytkowe miasto Chorwacji, znajduje się tam wiele budowli oraz monumentów. Jednym z nich jest Amfiteatr z czasów Rzymskich, który powstał w I wieku n.e

Bilety lotnicze w promocyjnych cenach proponujem.in Eurolot. Lot Warszawa- Zagrzeb owe linie lotnicze oferują za 291 złotych od osoby. Oprócz tego Eurolot za wcześniej wymienione połączenie proponuje turystom kwotę 497 złotych, 547 złotych oraz 630 złotych a lot w jedną stronę. Jak wygląda sytuacja u innych przewoźników?

Z Katowic razem z LOT-em wylecimy za 694 złote, ze Szczecina od 730 złotych natomiast w Warszawie w marcu najniższa kwota to 1106 złotych.

Jeżeli chodzi o wycieczki po Chorwacji znajdziemy w sieci wiele ofert. Jedną z nich jest wycieczka objazdowa wzdłuż Adriatyku. Trasa rozpoczyna się w Cieszynie, autokarem mijamy między innymi Czechy, Austrie i Słowenię. Planowane są również postoje w podanych państwach oraz zwiedzanie stolicy Słowenii. W ciągu następnych sześciu dni podążamy poznając malownicze zakątki Chorwacji- Jeziora Plitwickie, Split, Trogir, Dubrownik, Park Narodowy Krk. W cenie zapewnione mamy zakwaterowanie w dwu-trzygwiazdkowych hotelach a także śniadania i obiadokolacje. Cena za całość na jedną osobę to 1221 złotych. Kwota ta nie obejmuje jednak wynajęciu przewodnika oraz kupnie biletów wstępu do obiektów muzealnych.

croatia

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free