Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Czy Lufthansa wyląduje w Bydgoszczy?

2011-11-09 Informator

Już w czasie wakacji rozpoczęły się rozmowy z niemiecką linią lotniczą Lufthansa, na temat uruchomienia połączeń tego przewoźnika z lotniska w Bydgoszczy. Jak dotąd z portu korzysta dwóch przewoźników. Tania linia lotnicza Ryanair oraz PLL LOT. Z Bydgoszczy polecimy m.in. do Warszawy, Dublina, Birmingham oraz Londynu.

Lufthansa

Władze lotniska w ostatnich dniach sierpnia spotkały się z przedstawicielami niemieckiego przewoźnika. Prowadzono rozmowy na temat ewentualnych połączeń między Bydgoszczą a jednym z niemieckich miast. Na dzień dzisiejszy Lufthansa obsługuje 7 polskich miast, Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów i Wrocław. Co interesujące Lufthansa to nie jedyny przewoźnik z którym lotnisko prowadzi rozmowy, jednak nikt nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

Niestety jak twierdzą przedstawiciele władz bydgoskiego lotniska były to tylko rozmowy! Teraz decyzja należy do Lufthansy, przewoźnik na razie ocenia potencjał polskiego portu. PLB ma niezłe wsparcie, na rozmowy polecieli m.in. przedstawiciele władz, Torunia, Urzędu Marszałkowskiego a nawet Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

Nie czekając na decyzje w Bydgoszczy już nie długo ruszy rozbudowa portu, stało się to możliwe dzięki pozytywnej decyzji regionalnego dyrektora ochrony środowiska który stwierdzić, że rozbudowa nie zagrozi środowisku naturalnemu. Przed władzami postawił jednak jeden warunek, zarówno podczas budowy jak i eksploatacji obiektu muszą prowadzić stały monitoring poziomu hałasu.

Do zakresu prac należy m.in. przebudowa pasa startowego oraz dróg kołowania. W Bydgoszczy przez wiele lat stacjonowały maszyny wojskowego dlatego teraz konieczne jest dostosowanie pasów do potrzeb lotnictwa cywilnego. Kiedy te będą już gotowe dodatkowo powstaną nowe kanały odwadniające oraz niezbędne oświetlenie. Istotnym elementem jest także budowa terminalu CARGO, dzięki temu w porcie rozpocznie się obsługa ruchu towarowego. Dzięki rozbudowie powiększeniu ulegnie także obszar przeznaczony na obiekty handlowe. Pasażerowie również mają powody do zadowolenia, dotychczasowe dwie same odlotów również zostaną rozbudowane. Umożliwi to sprawniejszy system odprawy oraz oddzielenie pasażerów z ruchu „Schengen” i „non Schengen”. Rozbudowa do dodatkowy atut bydgoskiego lotniska.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free