Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Gryzonia – niezapomniane widoki wschodniego kantonu Szwajcarii

2011-08-10 Informator

SzwajcariaO atrakcjach turystycznych szwajcarskich miast nie trzeba nikogo przekonywać. Stolica kraju Berno, jak i najważniejsze miasta Genewa, Lozanna, Zurych, czy Bazylea to miejsca znane nie tylko w Europie ale i na świecie. Większość z zabytków została doceniona i wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Bardzo pięknym obszarem w Szwajcarii jest także Gryzonia, kanton wysunięty najbardziej na wschód w całym państwie. Gryzonia zlokalizowana jest na granicy Lichtensteinu, Włoch i Austrii. Gryzonia to teren bardzo górzysty, aż 20 procent powierzchni zajmują lasy. Do największych atrakcji należy między innymi Szwajcarski Park Narodowy, który jest najstarszy parkiem Europy a zarazem unikatem w Szwajcarii. Fenomenem tego miejsca jest brak zasięgu ludzkiej ręki co bardzo pozytywnie rozwija się na rozwój fauny i flory w tym rejonie. Głównie można spotkać tutaj niedźwiedzie a także sarny i kozice, które oswajają się z gośćmi parku. Do kolejnej atrakcji Gryzonii należy park Naturalny Ela. O niezwykłości tego terenu świadczy również fakt, że większość górskich obszarów została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO.

SzwajcariaNa tę zacną listę wpisane są aż trzy obszary Gryzoni: Uskok Glarus, Klasztor Benedyktynów świętego Jana a także Bernina Express. Początki klasztoru sięgają aż do 12 wieku, wtedy to był wyłącznie klasztor męski. Obecnie jest to najlepszy przykład architektury sakralnej z zachowaniem wczesnośredniowiecznych motywów i fresków. Z kolei Bernina jest na trzecim miejscu w rankingu światowym jako linia kolejowa. Nietypowa trasa zachwyca ciekawym połączeniem natury i techniki. Dla tych a także wielu innych atrakcji warto odwiedzić ten rejon. Ponadto Gryzonia słynie z nietypowej i specyficznej kuchni, której możemy posmakować w restauracjach i hotelach. Szczególnie poleca się na tym terenie danie z wołowiny.

Wczasy w Gryzonii to wiele niezapomnianych przeżyć. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest Vals – czyli jedyne termalne źródło w Gryzonii. Odwiedzający to miejsce mogą korzystać z licznych basenów, a także cieszyć się widokiem gór i panoramą całego miasta.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free