Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Hotel na wodzie

2011-07-22 Informator

Kiedy szukamy hotelu interesuje nas przede wszystkim cena i komfort, ile jesteśmy w stanie za to zapłacić? Zależy to od pojemności naszej kieszeni, ale czy wybierając hotel pozwoliliście sobie kiedyś na odrobinę szaleństwa czy ekstrawagancji? Kwadratowe bryły, standardowe pokoje, znane wszystkim restauracje, tak jawią nam się najczęściej hotele, ale istnieją nie tylko takie. Nietypowe, zachwycające i szokujące, takie właśnie hotele przedstawione zostaną poniżej. Dość szarości i wytyczonych ram, czas na nowatorskie pomysły i zadziwiające rozwiązania.

Hotel na wodzie

Zaczynamy z grubej rury, pierwszy nasz obiekt to pływający hotel, znajduje się on na wodzie w jeziorze Malaren w Västeras w Szwecji. Nazywa się Utter Inn i ma 25 metrów kwadratowych. Na pierwszy rzut oka hotel niczym się nie wyróżnia, drewniany czerwony domek, jednak po wejściu do środka okazuje się, że ma on dwa poziomy, jeden nad woda, drugi pod, gdzie znajdują się podwodne kajuty. Niestety minimalny okres wynajęcia to tydzień, a cena za ta przyjemność wynosi 1700 dolarów.

Również na Fidżi znajduje się podwodny hotel o nazwie Poseidon Underwater Sea Resort. Ten kipiący luksusem obiekt, jest pierwszym na świecie hotelem głębinowym. Wprawdzie jest dopiero w budowie, jednak sam pomysł przysparza o zawrót głowy, znajdować się będzie 1 metrów pod wodą w okolicach prywatnej, tajemniczej Wyspy Posejdona na Fidżi. Już w wakacje tego roku hotel ma zostać oddany do użytku, jednak rezerwacje miejsc wykupione są na najbliższe dwa lata. Pobyt na błękitnej lagunie kosztuje aż 15 tysięcy dolarów od jednej osoby. Jednak czego się nie robi dla takich wrażeń, tym bardziej, że w hotelowych apartamentach umieszono panoramiczne okna ukazujące rafę koralową. Dla wszystkich chętnych istnieje jedno ograniczenie, otóż ze względów bezpieczeństwa stały pobyt w hotelu to tylko dwie noce, reszta możliwa jest już w części powierzchniowej. Oczywiście do dyspozycji gości pozostają wszelkie udogodnienia takie jak studio fitness, SPA, biblioteka, restauracja, oraz kaplica przygotowana do ceremonii zaślubin.

Na koniec coś niepozornego, dlaczego? Bo to najmniejszy hotel świata. Położony w bawarskiej wiosce Amberg pensjonat, znajduje się w 280-letniej kamienicy, której szerokość wynosi zaledwie 2,5 metra, Całkowita powierzchnia hotelu przyjmuje rozmiary 53 metrów kwadratowych, a więc standardowego polskiego mieszkania. Od trzystu lat z hotelu korzystali nowożeńcy z pobliskich miejscowości. Cena pobytu to 195 euro od osoby wraz ze śniadaniem. Wprawdzie obiekt jest niewielki, za to z pewnością robi duże wrażenie. Projektant doskonale rozmieścił wszystkie potrzebne pomieszczenia, każde z nich (łazienka, sypialnia, itd.) znajduje się na innym poziomie, lecz nie stanowi to dla nikogo problemu. Funkcjonalne wyposażenie oraz miła atmosfera wszystkim przypada do gustu i chętnie polecają to miejsce innym, choćby dla zaspokojenia ciekawości.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free