Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Jak Ryanair odniósł sukces na polskim niebie

2013-09-09 Informator

RyanairPrzyznajemy, że irlandzki przewoźnik Ryanair odniósł nie lada sukces w naszym kraju. Potwierdzić ten fakt może między innymi lotnisko we Wrocławiu, na które pierwsze samoloty tego operatora przybyły już w 2005 roku. Linia przez ten czas nie wypaliła się i nie została zapomniana, a wciąż ma nowe pomysły i snuje plany dla stolicy dolnego śląska na kolejne 5 lat do przodu. Prezes Ryanair Michael O’Leary podczas konferencji powiedział, że Wrocław jest idealnym miejscem dla dalszego rozwoju przewoźnika. Firma jest tam dobrze rozpoznawalna, a zainteresowanie kierunkami w szczególnie w sezonie letnim co roku jest ogromne (w 2013 padały rekordy popularności niektórych połączeń).Ilość chętnych na rejsy z Wrocławia do Cork i Zadaru była o 5 procent większa niż początkowo zakładano. Podczas tegorocznego lata, dolnośląskie lotnisko zapewniło ofertę dwudziestu trzech typowo wakacyjnych kierunków, miedzy innymi: na Kretę, do Paryża Beauvias, Bornemouth, na Maltę, do Wenecję Tervisso czy Barcelony. Pozostając na wrocławskim lotnisku irlandzki przewoźnik ma zwiększyć liczbę obsługiwanych pasażerów aż do dwóch milionów. Jeżeli mu się to uda będzie to jedno z największych osiągnięć współpracującego z polskim portem operatora. Sukces zapewnić mają głównie nowo organizowane a wyżej wymienione połączenia w sezonie letnim, zobaczymy, czym Ryanair zaskoczy nas w zimę.

Po 7 latach obecności w Polsce, dopiero w 2012 roku tani przewoźnik zdecydował się otworzyć bazę operacyjną na lotnisku we Wrocławiu (pierwszą polską), w której na stałe stacjonują dwa samoloty linii Ryanair. W przyszłości mają do nich dołączyć jeszcze trzy tego typu podniebne maszyny. Będzie to już 46 baza w Europie, która dodatkowo gwarantuje nowe miejsca pracy, powodując zwiększenie wielkość zatrudnienia w sektorze obsługi pasażerskiej.

Wiadomo, że wybór miasta w Polsce nie był przypadkowy. Od samego początku okazało się, że relacje przewoźnika Ryanair z Wrocławiem były na swój sposób „wyjątkowe”. Władze lotniska są dumne, że w 2005 roku pojawił się na ich pasach lotniczych kursem z Wrocławia do Londyn (Stansted). Był to już wtedy pierwszy ogromny krok w stronę dzisiejszego sukcesu. Zaczynając od małych kroczków jak to było 8 lat temu sukcesywnie poszerza swoją ofertę.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free