Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Kopenhaskie hotele

2010-12-29 Informator

Kopenhaga to piękne, kolorowe i bogate we wzornictwo miasto Takie są również najnowsze, kopenhaskie hotele. Poniżej zaprezentowanych zostanie kilka z nich. Jako pierwszy omówiony zostanie Copenhagen Island, jest to hotel ulokowany na sztucznej wyspie w Porcie Kopenhaskim. Nowo wybudowana wyspa połączona jest mostem z dzielnicą nadbrzeżną miasta. Autorem tego wyjątkowego projektu jest Kim Utzon, Copenhagen Island jest wyjątkowym hotelem, który posiada nowoczesne rozwiązania, a wyrafinowana architektura i atrakcyjne udogodnienia oferowane przez hotel sprawiają, że nie go można porównać z jakimkolwiek innym obiektem. Znakiem rozpoznawczym hotelu jest 7-piętrowa szklana wieża, przez której ściany goście przechodzący po zawieszonych kładkach mogą widzieć port i dachy zabudowań miejskich.

Kolejny hotel nasuwa jedno pytanie? Hotel dla snobów czy unikalny mix designerski? Hotel Front, bo o nim mowa, to przyjazny, wyróżniający się powściągliwą elegancją, szczyptą dekadencji i wyrafinowaniem hotel. Z jego okien rozciąga się malowniczy widok na nabrzeże i stojący naprzeciw budynek Opery Kopenhaskiej. Uniwersalizm hotelu Front znosi zimną, minimalistyczną koncepcję i oferuje bardzo osobiste uczucie kontrastu- nowe spotyka się tutaj ze starym. Mamy, zatem połączenie plastiku, futer i drewna w postaci wspaniałego, mixu.

Warto również wspomnieć o hotelu Skt. Petri – ekskluzywny hotel boutique posiada pięć gwiazdek i mieści się w kopenhaskiej dzielnicy łacińskiej. Pierwotnie w tym budynku, zbudowanym w 1928 roku przez duńskiego architekta Wilhelma Lauritzena zgodnie z estetycznymi wymogami funkcjonalizmu, mieścił się bardzo popularny dom towarowy. Restauracją hotelową jest tu Brasserie Bleu, klasyczna francuska brasseria z tradycyjną kuchnię francuską i bezpretensjonalną obsługą. Hotel Skt. Petri jako jedyny w Danii należy do ekskluzywnego Klubu Hoteli Butikowych na świecie.

Zawrotu głowy można dostać w hotelu Fox, gdzie każdy pokój jest inny. Został on otwarty w 2005 roku. Do współpracy zaproszono 21 artystów, by na nowo zaprojektowali wnętrza 61 pokojów gościnnych, dając im wolną rękę. W wyniku czego mamy tu najbardziej eklektyczną kolekcję różnych stylów wzornictwa miejskiego, jaką można sobie wyobrazić. Hotel FOX pozostanie wzorem nowej koncepcji młodzieżowej turystyki , Hotel może pochwalić się zapierającym dech w piersiach wystrojem i najnowocześniejszym wyposażeniem, to jeszcze można je wynająć za całkiem przyzwoitą ceną. Można nawet powiedzieć, że Hotel FOX oferuje najlepszy stosunek kosztów do korzyści, jaki w tym mieście znajdą młodzi turyści.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free