Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Krakowskie uzdrowisko

2015-05-13 Informator

Kraków to najbardziej znane polskie miasto, ogromna liczba atrakcji i zabytków sprawia, że miasto każdego roku odwiedzane jest przez kilka milionów turystów, również z zagranicy, dzięki bogatej siatce połączeń portu lotniczego Balice. Piękny rynek z sukiennicami i kościołem mariackim, Wawel, Kazimierz oraz wiele innych, które trzeba zobaczyć. Okazuje się, że okolice Krakowa także skrywają niezwykłe miejsca.

Swoszowice

Nie byłoby legendy o smoku wawelskim, gdyby zaledwie 7km od Zamku nie odkryto złóż siarki. Właśnie nią podstępnie zaszytą w worze ze skór owczych, szewczyk Dratewka miał zgładzić potwora. Wytrącający się na powierzchni ziemi swoszowskiej tzw. kwiat siarkowy lokalna ludność zbierała przed wiekami w celach leczniczych. O wodach swoszowickich pisał już w 1578r. lekarz króla Stefana Batorego – Wojciech Oczko. Zalecał wykorzystywanie ich przy chorobach reumatycznych. Twórcą uzdrowiska był profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Feliks Radwański. W 1807r. kupił majątek Swoszowice. Zbudował Łazienki i wytyczył teren pod park zdrojowy. Z biegiem czasu modne u Krakowian stało się przyjeżdżanie do podmiejskiego kurortu. Letnisko rozwijało się, organizowano występy wędrownych teatrów, koncerty i tańce. W latach 70. XIX w. doprowadzono tu linię kolejową. W tym czasie powstała też większość do dziś istniejących obiektów: gotycka glorieta służąca zabiegom inhalacyjnym, nowy budynek Łazienek, Dom Letni z restauracją i salami do zabaw.

Dziś Swoszowice, to krakowska dzielnica z dawną, sielankową atmosferą. Obiekty uzdrowiskowe leżą na terenie Parku Zdrojowego. Mieszczą się tu Stare i Nowe Łazienki, pawilony Parkowy i Słońce, willa Szwajcarka. Zimą jest tu szczególnie nastrojowo.

Profil lecznicy uzdrowiska Swoszowice obejmuje schorzenia reumatologiczne, takie jak choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, schorzenia narządów ruchu (pourazowe i pooperacyjne) i schorzenia dermatologiczne. Bogaty zestaw zabiegów fizjoterapii obejmuje przede wszystkim nowoczesne, sprawdzone metody. Są wśród nich laseroterapia, ultradźwięki, światłoterapia oraz elektroterapia.

Do Krakowa i Swoszowic w łatwy sposób dostaniemy się podróżując samolotem. Krakowskie lotniska posiada bogatą ofertę lotów krajowych, współpracuje z takimi liniami lotniczymi jak Eurolot, LOT, czy Wizz Air.

Swoszowice

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free