Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Linia Ryanair nawołuje klientów do rezerwacji biletów na swojej stronie internetowej

2012-10-22 Informator

RyanairWiele biur podróży oferuje swoim klientom możliwość rezerwacji biletów lotniczych na swoich stronach internetowych za pomocą screenscrapingu, niestety niejednokrotnie taka operacja okazuje się droższa niż rezerwacja bezpośrednio u przewoźnika. Z taką sytuacją spotkała się tania linia lotnicza Ryanair, która właśnie w tej sprawie otrzymała bardzo dużą ilość telefonów od swoich pasażerów.

Opłaty manipulacyjne

Dopatrzono się bowiem, że kilka portali internetowych, szczególnie tych nieautoryzowanych dolicza do ceny biletów lotniczych tzw. ukryte opłaty manipulacyjne i co najgorsze nie raczy nawet poinformować o tym swoich klientów. Wiele z nich także zapomina wspomnieć o podstawowych usługach, takich jak specjalna pomoc lub informowaniu o Warunkach Przewozu Ryanaira.

Zaniedbaniem było również brak powiadomienia przypominającego pasażerom o koniecznej odprawie online, co w konsekwencji rodziło konieczność zapłacenia 60 euro za wydanie karty pokładowej.

Ukryte marże

Warto wspomnieć o innych grzeszkach pośredników w sprzedaży biletów linii Ryanair ale pewnie innych przewoźników. Po pierwsze nieuczciwie dodają ukryte marże będące częścią pakietów, często proponowana przez nich wycena jest niewłaściwa, mając zbyt słabo wykwalifikowany personel nie informują pasażerów o istniejących Warunkach Przewozu Ryanaira. Używając techniki screenscrapingu nie przekazują linii lotniczej informacji kontaktowych klienta, co nie pozwala przewoźnikowi skontaktować się z pasażerami w przypadku jakichkolwiek zmian związanych z ich lotem. Poważnym błędem jest również nie informowanie przewoźnika o potrzebach klientów jak np. pomoc przy wózku inwalidzkim.

Przez ostatnie 3 miesiące z tego typu problemami do taniej linii lotniczej zgłosiło się ponad 300 osób, które korzystały z rezerwacji za pośrednictwem portalu „On The Beach”, wobec którego Ryanair wystosował pozew prawny za łamanie Warunków Użytkowania strony internetowej Ryanair.com. Irlandzki przewoźnik chce w ten sposób zakazać nieuprawnione użytkowanie swojej strony www.

Ryanair – 100 EUR za porównywarkę

Aby zapobiec tego typu niedopatrzeniom i błędom tania linia lotnicza Ryanair zachęca wszystkie „porównywarki internetowe” do zakupu w cenie 100 euro na rok legalnego dostępu do rozkładu lotów oraz informacji cenowych przewoźnika. Dzięki temu klienci otrzymają przejrzyste ceny i pełny pakiet informacji na temat usług oferowanych przez irlandzką linię.

Z doświadczenia linii lotniczej Ryanair wynika, że internetowe biura podróży, które wykorzystują technikę screenscrapingu wciąż nie dostarczają klientom szczegółowej oferty posprzedażowej przewoźnika. Klienci nie otrzymują informacji na temat zmian w rozkładzie lotów, potrzeby dokonania samemu odprawy check-in na stronie internetowej Ryanaira. Zdarzały się więc przypadki, że pasażerowie pojawiali się na lotnisku bez karty pokładowej lub za późno, bo nie zostali poinformowani o zmianie godziny wylotu. Dlatego lepiej rezerwować bilety bezpośrednio na stronie Ryanair.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free