Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Linie lotnicze Finnair ponoszą odpowiedzialność społeczną

2011-07-05 Informator

Raport CSRSpołeczna odpowiedzialność firm, co to takie i czym to się je? Otóż CSR (ang. Corporate Social Responsibility) to pewna koncepcja, na której opierają się firmy podczas budowania swojej strategii, gdzie dobrowolnie starają się uwzględniać prawa społeczne, ochronę środowiska, a także interesy różnych grup. Każda firma która działa na zasadach społecznej odpowiedzialności firm co roku powinna sporządzać raport ze swej działalności. I to właśnie nie dawno zrobiły linie lotnicze Finnair, które opublikowały swój Raport Odpowiedzialności Społecznej za rok 2010, Raport ten został sporządzony w oparciu o międzynarodowe Wytyczne Ogólnoświatowej Inicjatywy Raportowania (ang. Global Reporting Guidelines, GRI). Fiński przewoźnik po raz trzeci sporządził tego typu dokument.

Tegoroczny raport CSR charakteryzuje się poszerzonym zakresem w temacie praw człowieka i innym kwestiom społecznym. Linie lotnicze Finnair wiele uwagi przywiązują do swojego personelu, w 2010 roku grupa opracowała i wdrożyła projekty, mające na celu poprawę komfortu pracy. Ponadto przewoźnik stara się promować skuteczne praktyki dotyczące zarządzania. Kolejne projekty już są przygotowywane i niedługo będą realizowane. Wszystko dla pracownika, to niepisane zasada w fińskich liniach lotniczych, potwierdzeniem tego może być fakt, prawie 40 procent pracowników Finnair posiada 20 letni staż pracy, a dokładnie 12 procent pracuje od ponad 30 lat.

Raport CSR przewoźnika zawiera także rozdział poświęcony odpowiedzialności za środowisko. Działania jakie podjął Finnair to m.in. zmniejszenie emisji CO2, hałasu oraz innych związków do atmosfery. Dodatkowo w raporcie dowiemy się jak firma dąży do realizacji założonych celów oraz jak to było w latach 1999 – 2017. Co ciekawe jak dotąd linie lotnicze Finnair zmniejszyły poziom emisji na jedno miejsce w samolocie dokładnie o 41 procent.

Jak zostało już wspomniane raport został opracowany zgodnie z wytycznymi GRI, potwierdza to firma PricewaterhouseCoopers Oy, jako niezależna strona, że linie Finnair osiągnęły poziom aplikacji A w stosowaniu Wytycznych GRI w swoim Raporcie Odpowiedzialności Społecznej.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free