Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

N jak Niemcy

2014-12-01 Informator

germanyNiemcy, zachodni sąsiad Polski, Państwo bogate, twarde i odnoszące wiele sukcesów na rynkach gospodarczych, finansowych oraz naukowych. Za pomocą kilku liter alfabetu postaram się przekazać co nie co wiedzy na temat historii, zabytków czy ustroju. Może będą to rzeczy, których jeszcze nie wiecie, a które sprawią, że odkryjecie Niemcy na nowo.

A jak Air Berlin- druga pod względem wielkości linia lotnicza Niemiec, swoją siedzibę ma w Berlinie obecnie siatka połączeń oferuje podróż do 163 destynacji na całym świecie. A to także autostrady, które są tutaj świetnie rozwinięte, co istotne, prawie 70% z nich nie posiada jakichkolwiek ograniczeń prędkości.

B jak Berlin-stolica i zarówno największe miasto Niemiec, znajduje się tam siedziba rządu Republiki Federalnej. Berlin podzielony jest na dwanaście okręgów, a burmistrzem jest Klaus Wowereit. Literka B przywodzi na myśl także Bramę Brandenburską, którą można zdecydowanie uznać za symbol Niemiec. Charakterystyczny zabytek wraz z częścią Muru Berlińskiego w okresie zimnej wojny odgradzał wschodnią część miasta od zachodniej. Uchodzi dziś za element upamiętniający Zjednoczenie Niemiec z 1989 roku. Fani piłki nożnej nie darowaliby mi, gdybym nie wspomniała o Bundeslidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej w tamtym kraju. Skupia ona wiernych kibiców nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. W Bundeslidze gra między innymi Kuba Błaszczykowski i Rober Lewandowski.

E jak Einstein- Albert Einstein, niemiecki fizyk, laureat Nagrody Nobla w tejże dziedzinie( 1921 rok) za wyjaśnienie zjawiska fotoelektrycznego. Dodatkowo twórca ogólnej teorii względności czy korpuskularno- falowej teorii światła, jeden z największych fizyków XX wieku.

K jak Kanclerz- w Niemczech obowiązuje system kanclerski, dlatego władza wykonawcza skupiona jest w rękach rządu oraz kanclerza – którym obecnie jest Angela Merkel o której zdecydowanie można powiedzieć, że jest to kobieta trzymająca władzę.

L jak Lufthansa- zdecydowanie największy niemiecki przewoźnik na rynku lotniczym. Swoją siedzibę Lufthansa ma w Kolonii, a główny port lotniczy znajduje się we Frankfurcie.

O jak Oktoberfest- święto piwa odbywające się w Bawarii już od 1871 roku. Jest uznawany za jeden z największych festynów ludowych. Tradycyjnie rozpoczyna się na przełomie września i października, jednym ze zwyczajów jest przede wszystkim sprzedaż piwa w litrowych kuflach. Skoro O to także Opera - w Niemczech znajduje się bardzo dużo teatrów operowych, są one niezwykle licznie odwiedzane przez obywateli zarówno w święta jak i w zwykły roboczy dzień.

germanyP jak Piwo- Niemcy to kraj, który przebija inne pod względem konsumpcji tego produktu. Spożywają go w wielkich ilościach, jedynym krajem, który przebija Niemców pod tym względem jest Irlandia.

R jak Ren- najdłuższa rzeka w Niemczech, jedna z najdłuższych w Europie. Ważną rzeką jest także Odra, która wytycza granicę między naszymi państwami.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free