Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

OLT Express rozpoczęły podbój Polski

2012-06-18 Informator

OLT ExpressNie ma końca ekspansja nowej linii lotniczej OLT Express na polskim rynku. Młody przewoźnik stawiając na krajowe połączenia doskonale wbił się w ogromną niszę, co jak widać zagwarantowało mu sukces. Pierwsze swoje połączenie linia zainaugurowała w gdańskim porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy. Z północy kraju przewoźnik oferuje połączenia do Warszawy, Katowic, Poznania, Szczecina, a także Łodzi i Krakowa.

Oferując połączenia w cenie od 99 złotych linia OLT Express stanowi ogromną konkurencję dla polskich linii kolejowych, czy przewozów autokarowych. Tym bardziej, że siatka połączeń obejmuje prawie wszystkie większe miasta Polski. Stanowi to główny argument, który z pewnością przekona wielu rodaków, do wyboru właśnie samolotu jako środek transportu na swój wakacyjny wyjazd nad morze. Jak wiadomo jest to ogromna oszczędność czasu, z Krakowa do Gdańska dolecimy w zaledwie 1,5 godz. plus około tyle samo na odprawę, jeśli porównamy to z 10 godzinną podróżą pociągiem, to chyba nie ma wątpliwości kogo wybrać.

W pierwszych dniach swojej działalności przewoźnik przeżywał swoiste oblężenie. Największym zainteresowanie wśród podróżnych cieszyło się połączenie z Gdańska do Warszawy. Nie wiele mniej osób skorzystało z rejsów z Gdańska do Wrocławia oraz Katowice. Samoloty Linii lotniczej OLT Express były zapełnione w 80 %. A jak wiadomo przewoźnik obsługuje połączenia ze stolicy samolotem Airbusa A320, który pomieścić może aż 180 osób.

Dość małe zainteresowanie wśród klientów skierowane było na połączenia do bliższych Gdańskowi miast jak Warszawa, czy Poznań i Szczecin. Do dwóch ostatnich wymienionych miast w samolotach zasiadło tylko kilkunastu podróżnych, prawdopodobnie przewoźnik spodziewał się takiego stanu rzeczy, bowiem skierował na te destynacje samolot ATR, gdzie jednocześnie podróżować może 46 lub 68 osób. Z drugiej zaś strony w tym przypadku kilkanaście osób to wcale nie jest zły wynik, bowiem stanowić może około 40%.

Wynik ten zwiększa się wraz z liczbą kilometrów dzielących dwa lotniska, co potwierdza liczba klientów linii lotniczej OLT Express korzystających z rejsów na trasie Wrocław – Warszawa, gdzie podobnie jak Gdańsk – Warszawa rejsy obsługuje Airbusy A320, i tu przewoźnikowi udało się osiągnąć poziom 80 % zapełnienia samolotu.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free