Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Pasażerowie lajkują Okęcie

2015-02-05 Informator

like it facebookPort lotniczy imienia Fryderyka Chopina w Warszawie zgromadził 30 tysięcy fanów na popularnym portalu społecznościowym Facebook.com. Dodatkowo rekord z Facebooka podbijany jest przez dużą ilość osób śledzących lotnisko na Instagramie. Liczba ta dobiła praktycznie tysiąca.

Warszawskie Okęcie jest zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o aktywizowanie swych internetowych wielbicieli. Według udostępnionych statystyk Sotrendera (znanej aplikacji służącej do analizy mediów) około 15 procent wszystkich fanów portu w ciągu ostatniego miesiąca pozostawało z obiektem w ciągłej interakcji. To znaczy ingerowało w życie lotniska w różny sposób. Niektórzy brali udział w powstałych dyskusjach na najważniejsze tematy, polecali najciekawsze wpisy inni wrzucali własne zdjęcia. Dodatkowo w „Podróżach” fanpage lotniska znajduje się na drugim miejscu, jeżeli chodzi o częstość interakcji. Pierwsze należy natomiast do Martyny Wojciechowskiej.

Zdaniem Radosława Żuka, Dyrektora działu PR na warszawskim porcie lotniczym, to dowodzi temu, że lotnisko żyje własnym życiem, rozwija się i wciąż pozyskuje nowych zainteresowanych proponowanymi usługami klientów. Żuk cieszy się z uzyskanych wyników i podkreśla, że właśnie o coś takiego chodziło wszystkim pracownikom chopinowskiego biura Public Relations.

Na internetowym profilu portu lotniczego imienia Fryderyka Chopina znajdują się przede wszystkim aktualne wiadomości, rozkłady lotnicze i ciekawostki z życia lotniska. Zainteresowanie fanów w największym stopniu przyciąga fantastyczna galeria zdjęć, prognoza pogody (codzienna) oraz kalendarz na komputerowy pulpit (comiesięczny).

W serwisie Instagram, port śledzi już prawie tysiąc użytkowników. Jest to niezwykły wynik gwarantujący polskiemu lotnisku siódme miejsce w dziesiątce największych i najpopularniejszych tego typu podniebnych placówek na świecie. Główną bazą dla internautów są udostępniane zdjęcia z lotniczego życia Chopina. Zainteresowani mogą je znaleźć na stronie www.instagram.com/chopinairport.
Wizerunek portu dosłownie opanował również pozostałe platformy socialmediowe takie jak Google+, kanał You Tube, Pinterest, Foursuquare czy Soundcloud. Ponad 33 tysiące internetowych fanów śledzi także doskonale prowadzone konto na Twitterze.

Zaletą portali społecznościowych jest przede wszystkim natychmiastowa komunikacja. Przekazanie najważniejszych informacji za pośrednictwem konta internetowego do szerokiego grona odbiorców to kwestia mikrosekund. Pozwala to na budowanie solidnej i wiernej wspólnoty, wśród której już dziś możemy znaleźć znane twarze takie jak: Justyna Kowalczyk, Jarosław Kuźniar, Tomasz Raczek, Paweł Graś, Eryk Mistewicz. Dyrektor biura Public Relations podkreśla, że dookoła wszystkich internetowych profili powstała społeczność, z którą port zamierza utrzymywać stałe, ciepłe kontakty.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free