Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Poradnik dla podróżujących samolotami

2010-12-29 Informator

bilet lotniczyCo raz częściej jako środek transportu wybieramy samolot, jest przede wszystkim szybszy, ale także wygodniejszy a często i dużo tańszy, w niektórych przypadkach jest też jedyną możliwością dotarcia. Wszystko ładnie pięknie ale dla wielu wybór linii lotniczych, zakup biletu czy inne podstawowe czynności związane z rezerwacją biletu lotniczego stanowi nie lada problem. Poniżej przedstawionych zostanie kilka praktyczny rad dla wszystkich podróżujących samolotami.

Po pierwsze bilet, kiedy dokonać zakupu aby było w miarę tanio. Otóż bilety lotnicze najlepiej rezerwować na kilka miesięcy przed podróżą. Wtedy dajemy sobie największe szanse, że trafimy jeszcze korzystne warunki zakupu i pewne miejsce w samolocie. Niestety zdarza się i tak, że linie lotnicze nie dają nam takiej możliwości. Wówczas, aby zaoszczędzić na bilecie lotniczym, trzeba dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom linii lotniczych latających na danej trasie, z pomocą przychodzą nam różne portale, zajmujące się wyszukiwaniem tanich połączeń.

W momencie wylotu nie wielu z nas myśli o powrocie, przecież mamy na to czas, jednak okazuje się, że bardziej opłaca się rezerwować bilety na przelot w obie strony, korzystając przy tym z usług jednego przewoźnika (choć warto wcześniej sprawdzić, czy promocja, z której korzystasz, nie dotyczy tylko przelotów w jedna stronę). Mniej zapłacimy również w sytuacji, gdy miejsce przylotu w powrotną stronę będzie się pokrywało z miejscem wylotu. A więc lot na trasie Warszawa – Londyn – Warszawa.

Ponadto zawsze należy pamiętać o tym, że cena biletów lotniczych zawiera kilka elementów (min. koszt przelotu, opłaty lotniskowe, opłaty biletowe, paliwowe, no i oczywiście podatki) , co w rzeczywistości sprawia, że nie istnieje coś takiego jak “bilety za złotówkę” lub “za darmo”.

Dokonując rezerwacji nie można zapomnieć również o tym, by sprawdzić lotnisko, do którego dociera samolot. Czasem bywa tak, że może być ono oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego (szczególnie w przypadku tanich linii lotniczych).

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free