Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Rok Toruńskich Zabytków

2012-03-19 Informator

ToruńRok 2012 ogłoszony został Rokiem Toruńskich Zabytków, taką decyzję podjeli radni na ostatniej grudniowej radzie miasta. Dlaczego właśnie rok 2012? Otóż właśnie w tym roku mija 15 rocznica wpisania Średniowiecznego Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Toruń to obok Krakowa, Zamościa i Warszawy jedno z najpiękniejszych miast Polski, jego zespół zabytkowych zamków i warowni zasługuje na wyraźna uwagę. Zabytkowa urbanistyka i architektura Torunia znalazła się na liście obok takich miejsc jak paryskie wybrzeża Sekwany, Wielka Rafa Koralowa w Australii, Tadż Mahal w Indiach czy egipskie piramidy, Na dzień dzisiejszy na liście UNESCO znajduje się 936 zabytkowych przestrzeni o wyjątkowym charakterze. Toruń jest jedną z nich.

Chcąc zwrócić uwagę świata, ale także polaków ( swego nie znacie cudze chwalicie ) władze miasta postanowiły w wyjątkowy sposób uczcić 15 rocznicę, mając nadzieję, na popularyzację toruńskich zabytków, a także da możliwość ocen i promocji dokonań w zakresie ich ochrony i rewitalizacji.

Obchody Roku Toruńskich Zabytków połączone zostają z akcją promocyjną oraz naukowo-kulturalną. Do współpracy przyłączyło się również Towarzystwo Miłośników Torunia, które jest jednym z inicjatorów pomysłu. Władze miasta cieszą się, że w akcję zaangażowały się toruńskie szkoły, instytucje kulturalne, oraz Stowarzyszenie „Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO”.

Władze miasta na różne sposoby próbują wypromować swoje zabytki, w zeszłym roku w jeden z ostatnich weekendów września w Toruniu odbyła się akcja „Toruń za pół ceny”. Wiele sklepów, ośrodków kulturalnych, restauracji oraz hoteli przyłączyło się, oferując swoim klientom wybrane produktu i usługi z 50 procentowym rabatem, Promocja weekendu obejmowała szeroką skalę, od radia, telewizji, po gazety i plakaty reklamowe.

Akcja przyciągnęła turystów z Pomorza, Warszawy a nawet z południa, nocleg w hotelu w starej części miasta za połowę ceny, czy pyszny obiad, a następnie rejs statkiem po Wiśle, to nie lada gratka. Na taką samą promocję regionu decyduje się coraz więcej miast, również we wrześniu tłumy turystów wybrało Zakopane jako miejsce weekendowego wypadu. Górale również zaproponowali turystom noclegi w hotelach oraz inne górskie atrakcje za połowę ceny.

Toruń

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free