Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Statystyka linii lotniczych

2013-02-11 Informator

Tanie lotyRok 2012 nie był łatwy dla wielu linii lotniczych. Jednak przyniósł także pojawienie się nowych przewoźników. Według statystyk przewieziono więcej pasażerów, niż w roku zeszłym, jednak przewieziono mniej towarów. Liczba pasażerów przewiezionych wzrosła o ponad 5 procent, w porównaniu z rokiem 2011. Przeloty krajowe wzrosły o cztery procent, jednak więcej turystów korzystało z lotów międzynarodowych. Najbardziej rozwijają się loty na Bliski wschód. Ilość połączeń wzrosła o 15 procent. Bilety lotnicze do Ameryki Łacińskiej kupuje o osiem procent więcej turystów. Ruch lotniczy na naszym kontynencie zwiększył się o ponad pięć procent. W przewozach cargo zanotowano spadek zainteresowania o ponad 1,5 procent. Linie lotnicze w roku 2012 przyniosły zysku prawie siedmiu miliardów dolarów. Mimo różnych problemów na rynku lotniczym, pasażerowie wciąż chętnie korzystają z usług linii lotniczych. Według statystyk do 2016 roku przewoźnicy mogą przewieźć nawet 3,6 miliardów pasażerów. W dużej mierze linie lotnicze maja skupić się na Bliskim wschodzie, Afryce a także krajach azjatyckich. Najlepiej przeloty krajowe rozwijają się w Stanach Zjednoczonych i taki stan ma się utrzymać w najbliższych latach.

Tanie loty kontra regularne linie

Na rynku lotniczym wciąż panuje duża konkurencja. Główne towarzystwa lotnicze walczą o klientów między sobą, a także musza zmagać się z niskimi cenami tanich linii lotniczych. Coraz częściej pasażerowie zwracają uwagę na cenę biletu lotniczego, a niekoniecznie na komfort. Dlatego mimo różnych kontrowersji tacy przewoźnicy jak Ryanair czy wizz air wciąż przodują na rynku lotniczym. Wiele regularnych linii zaczyna myśleć o stworzeniu przewoźników typu low cost. Air France zaoferował taryfę Mini, która działa jak tanie linia lotnicza. Podobne pomysły ma także Lufthansa wraz z Germanwings.

Działalność linii lotniczych w Polsce

W Polsce także w tym roku zapowiadają się spore zmiany. Przede wszystkim na rynek weszły potężne tytany jak Emirates czy Quatar Airlines, co stanowi zagrożenie dla takich linii jak Air France czy Lufthansa. W Polsce rozwijają się przeloty krajowe i coraz częściej kupujemy bilety lotnicze do Warszawy czy Krakowa, zamiast korzystać z transportu lądowego. Ponadto tanie latanie dokłada wszelkich starań aby poprawić jakość swoich usług, stąd regularne linie również musza zmienić strategię sprzedaży biletów i także oferować tanie loty i korzystne promocje. Zeszły rok nie był zbyt łaskawy dla linii lotniczych i wiele z nich musiało zawiesić działalność, bądź ograniczyć swoją siatkę połączeń. W wielu liniach trwa restrukturyzacja. Kryzys nie ominął linii SAS a także naszego rodzimego przewoźnika – Lotu.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free