Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Zabytki Sewilli

2011-03-17 Informator

Sewilla ZabytkiSewilla jest głównym miastem i stolicą legendarnej dzięki swemu pięknu Andaluzji. Czwarty pod względem wielkośći ośrodek w Hiszpanii to stolica folkloru “flamenco”.

Droga do Sewilii może być krótka i mało uciążliwa dzięki liniom lotniczym. Połączenia z Polski oferuje kilku przewoźników jednak muzimy liczyć się z przesiadkami. Rejsy zapewniają linie: PLL LOT, Spanair, TAP, Iberia, Wizzair, Air Berlin oraz Swiss.

Na liście obiektów obowiązkowych dla każdego turysty jest wiele pozycji z których każdy wybierze coś dla siebie. Przykłady znajdują się poniżej.

Alkazar - niegdyś był to pałac królewski. We wczesnym okresie ( XI wiek ) rezydowali w nim władcy kalifatu kordobianskiego, a po rozbudowie w XIV wieku przez Piotra Okrutnego w stylu mudejar wprowadzili się do niego królowie.

W tym budynku zapadły decyzje o ekspedycjach Ferdynanda Magellana, a Krzysztof Kolumb został przyjęty przez Izabelę Kastylijską i króla Ferdynanda po przyjeździe z Ameryki.

Dzięki bogactwu ornamentów, wspaniałej architekturze alkazar w Sewilii zalicza się do najpiękniejszych w Hiszpanii.

Największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie jest katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Powstała w latach 1402-1606 w miejscu meczetu, który istniał w latach 1184-1196. Pozostałością po świątyni jest wkomponowany w konstrukcję minaret służący obecnei jako dzwonnica. We wnętrzu znajdują sie wspaniałe kaplice: Capilla Mayor, Capilla Real, chór oraz grobowiec Krzysztofa Kolumba.

W Sewilli stoi piękny renesansowy ratusz z XVI wieku. Niedaleko znajduje się budynek giełdy handlowej. W XVIII wieku pełnił funkcję Głównego Archiwum Indii, gdzie gromadzono dokumenty dotyczące podboju Nowego Świata.

W Torre del Oro – Złotej Wieży z XIII wieku, która pełniła funkcje obronne w systemie fortyfikacji Maurów kolekcjonowano niegdyś kosztowności złupione podczas wypraw. Obecnie mieści Muzeum Maritimo, gdzie można podziwiać zabytki i mapy morskie.

Godnymi uwagi obiektami są: arena walk byków na 12.500 widzów z muzeum corridy, Szpital Miłosierdzia i Dom Piłata - XV wieczny pałac zbudowany na wzór ewangelicznego.

W Sewilii znajdują się cenne muzea. Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono kolekcję sztuki fenickiej, rzymskiej oraz kolorowej ceramiki mudejar.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free