Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Zamglony kłopot

2012-12-11 Informator

Port lotniczy w ModliniePort lotniczy w Modlinie ma spore problemy z dość często występującą w ostatnim czasie na tym terenie mgłą. W związku z nią węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air narażone zostały na spore koszty. Związanymi z przekierowaniami i odwołaniami lotów z powodu mgły i braku systemu ILS na tym lotnisku, rozwścieczony przewoźnik planuje obciążyć Lotnisko Modlin.

Żądania

Wizz Air wezwał modliński port lotniczy do jak najszybszego ukończenia instalacji ILS, czyli Instrumentalnego Systemu Lądowania. Miał on działać, zgodnie z obietnicami tego lotniska, do października 2012 r. Niestety, ale brak systemu w Modlinie jest powodem zakłóceń w podróży tysięcy pasażerów, a wykonywane bez niego tu operacje w sezonie zimowym czyni prawie niemożliwymi, a przez rozgniewanego przewoźnika, wręcz nieakceptowalnymi. Węgierskie tanie linie lotnicze z obserwacji własnych są zdania, iż problem w niekompletnej infrastrukturze Lotniska Modlin tkwią pomiędzy złym zarządzaniem tego portu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

Straty

Od października opóźnionych, odwołanych i przekierowanych lotów Wizz Air z powodu mgły nad modlińskim lotniskiem było ponad 160. Takimi sytuacjami dotkniętych zostało 30 tys. pasażerów. Przewoźnik ponosi w związku z tym znaczne koszty, dotyczące odszkodowań i nowych rezerwacji dla pasażerów. Z powodu braku w porcie lotniczym Modlina podstawowej infrastruktury, która przy złej pogodzie umożliwia wylądowanie samolotu, w okresie zimowym straty mogą sięgać 8 mln zł. Nieakceptowanymi przez Wizz Air takimi kosztami, przewoźnik zamierza obciążyć lotnisko.

Żal

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air są bardzo rozgoryczone i wyrażają swój żal, że w wyniku złego zarządzania na lotnisku w Modlinie opóźniona jest jakże ważna dla przewoźników lotniczych instalacja systemu ILS, aż do marca 2013 r. Dla przewoźnika jest jasne, że modliński port lotniczy musi wziąć odpowiedzialność za spowodowane od października utrudnieniami dla pasażerów wszystkie koszty. Dyrektor do spraw komunikacji węgierskiego przewoźnika nazywa warunki zimowych operacji lotniczych na tym lotnisku nieakceptowalymi, a Lotnisko Modlin najdroższym polskim lotniskiem.

Wyjście awaryjne

Jak niesie plotka, fortelem Wizz Aira jest powrót na warszawskie lotnisko im. F. Chopina. Nie wiadomo tylko czy przewoźnik częściowo zamierza się tam przenieść, czy węgierskie tanie linie lotnicze całościowo tam zagoszczą. Byłby to wielki come back Wizz Aira do stolicy, który prawie od początku swojej działalności obsługiwał nasz główny Polski port lotniczy. Wielu specjalistów przewidywało, że położenie Lotniska Modlin może powodować częstą mgłę. Bez względu to, jak i na bardziej skomplikowany niż na Okęcie dojazd do modlińskiego portu, Wizz Air przeniósł się na to zapowiadane kłopotliwe lotnisko. Dziś, z powodu będącej ogromnym utrudnieniem dla funkcjonowania linii lotniczych mgły, przewoźnik mimo droższych opat lotniskowych na lotnisku Chopina, kalkuluje i tak opłacalny mu powrót.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free