Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tania-rezerwacja.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36
Tanie linie lotnicze
Zawsze z klasą: Eurolot
Centrum rezerwacji: WizzAir
Tanie przeloty: easyJet
Zarezerwuj tanie loty: Ryanair

Zimowe wczasy w Bukowinie

2012-03-01 Informator

BukowinaDla wielbicieli nart wiele linii lotniczych oferuje przeróżne promocje. Największą popularnością cieszą się szwajcarskie i austriackie Alpy. Jednak te kurorty są dość drogie, stąd poleca się także zimowe szaleństwo na Słowacji. Do tego zachęcają linie lotnicze LOT, które otworzyły nowe połączenia z Popradem. Ponadto korzystając z usług Euro Lotu możemy taniej zarezerwować hotele. Słowacja oferuje wiele tras narciarskich a także saneczkowych.

Wielu naszych rodaków spędza swoje zimowe wczasy w Bukowinie. Bukowina to obok Zakopanego wielkie centrum narciarstwa. Można skorzystać tu aż z siedmiu kolei krzesełkowych a także trzydziestu wyciągów. Zmęczeni zjeżdżaniem możemy zażyć kąpieli w termach „Bukowina Tatrzańska” i „Terma” w Białce, wykorzystując podhalańskie gorące źródła. Termy składają się aż z dwunastu basenów: sześciu zewnętrznych i sześciu wewnętrznych. Dużą frajdą jest także ponad stu metrowa zjeżdżalnia.

W Bukownie odbywa się zimą góralski karnawał. Wsie w dniach poprzedzających karnawał opanowują grupy przebranych kolędników. Ta tradycja przyciąga tu turystów z różnych regionów Polski. Wszędzie odbywają się kuligi, a zabawie nie przeszkadza nawet najgorszy mróz. Najbardziej popularne są wyścigi kumotorek, czyli sań góralskich. Atrakcją dla turystów poszukujących mocniejszych wrażeń jest Skiring. Sport ten wywodzi się ze Skandynawii i polega na ciągnięciu przez konia narciarzy. Nieodłącznym elementem karnawału jest wystawa owczarków podhalańskich. Kilkakrotnie w góralskim karnawale można obserwować pokaz sztucznych ogni. Pijąc grzańca i jedząc regionalne jedzenie w góralskich restauracjach turyści będą brali udział w pokazach tańców góralskich.

Skomentuj

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free